• Family Group - Social Media

Kolorowanki – dlaczego to takie ważne, żeby dziecko kolorowało?

Pomagają w nauce pisania

Takie malowanki są przede wszystkim świetnym ćwiczeniem zdolności manualnych. Dziecko przecież nie od razu potrafi trzymać się wyznaczonych linii i równo kolorować cały wyznaczony obszar. Z każdym obrazkiem zdobywa jednak coraz więcej wprawy i coraz lepiej kontroluje ruchy ręki, a stąd już tylko kroczek do nauki pisania.

Rozwijają kreatywność

Konieczność dłuższego skupienia się na wykonywanej czynności pozwala dziecku rozwijać zdolność do koncentracji uwagi. Zaś wypełnianie czarno-białej przestrzeni to zajęcie twórcze, a więc wspaniałe ćwiczenie wyobraźni i kreatywności.

Uczą

Kolorowanki potrafią także uczyć. Przede wszystkim pomagają dziecku poznać kolory i kształty, ale nie tylko. Postacie na obrazkach do kolorowania są często przedstawione w określonych sytuacjach, a same kolorowanki opowiadają jakąś historię. Pozwala to dziecku zapoznać się ze światem (także społecznym), rozwija jego wiedzę i wyobraźnię. A przecież wszystko, czego dziecko się nauczy, wspomaga rozwój jego pamięci.

Rodzicu, nie musisz kupować kolorowanek

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodzicom przygotowaliśmy serię kolorowanek do wydruku. Pozwolą wesprzeć rozwój dziecka, zapewniając mu jednocześnie wiele radości. Są przy tym bardzo wygodne w użytku. Jeśli dziecku coś się nie uda, zawsze można wydrukować je ponownie. Dodatkowo obrazki przedstawiają bohaterów popularnych bajek (na przykład: o Smoku Wawelskim, Kopciuszku, Calineczce, Królewnie Śnieżce, czy Kocie w Butach), a więc będą stanowiły dla nich znakomite uzupełnienie.

W sieci są tysiące stron z ciekawymi zabawami i grami dla dzieci. Bardzo licznie są odwiedzane właśnie kolorowanki.
Wystarczy wpisać w wyszukiwarce słowo „kolorowanki” lub po angielsku „coloring for kids”i otrzymamy w wyniku… linki do kilkudziesięciu milionów stron www ;).
Wspaniała zabawa z dziećmi gwarantowana.
Oprócz kolorowanek działających jako aplikacje są też takie do wydruku. Pozwolą wesprzeć rozwój dziecka, zapewniając mu jednocześnie wiele radości. Są przy tym bardzo wygodne w użytku. Jeśli dziecku coś się nie uda, zawsze można wydrukować je ponownie. Dodatkowo obrazki przedstawiają bohaterów popularnych bajek i są dla nich znakomitym uzupełnieniem.

Uwaga, Rodzice ! Bardzo popularne są też kolorowanki dla dorosłych. Ćwiczą uważność, odstresowują, no jednym słowem – same plusy !

Przykład strony z kolorowankami - kliknij

Przykład strony z kolorowankami – kliknij w ten obrazek, aby przejść na stronę kolorowankionline.pl

Rodzice, jeśli znaleźliście wyjątkowe kolorowanki w sieci, możecie pokazać je także innym rodzicom. Zostawcie link i swoje wrażenia z pobytu na stronie z linka – w komentarzu pod tym postem. Zapraszamy !