W Rodzinnym Przedszkolu FAMILY PRE-SCHOOL ważne są zarówno dzieci, jak i Rodzice.

Dobre samopoczucie całych Rodzin to jeden z głównych priorytetów w naszej pracy. Dlatego szczególnie zachęcamy Rodziców do codziennego kontaktu z nauczycielami. Duże znaczenie ma aktywność Rodziców w różnych formach współpracy z przedszkolem, która wpływa pozytywnie na samoocenę dziecka i jego poczucie bezpieczeństwa. Aktywność ta pomaga także Rodzicom, utwierdzając ich w przekonaniu, że dziecko:

• jest bezpieczne w przedszkolu
  • otoczone najlepszą możliwą opieką przez fachową kadrę
  • ma zapewnione optymalne warunki do rozwoju emocjonalnego i intelektualnego
Rodzice w przedszkolu - fot.1

Rodzice! Nasze wzajemne zaufanie jest bardzo ważne dla dzieci.

Stałe formy współpracy z Rodzicami to:

• Konsultacje indywidualne z nauczycielem
    Są stałym elementem kontaktów nauczycieli z Rodzicami. Podczas konsultacji prezentujemy obserwacje pedagogiczne dotyczące rozwoju dzieci. Mogą też być organizowane na życzenie Rodziców.
  • Konsultacje ze specjalistami z naszej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Progresja”
    Jeżeli nurtują Was jakieś wątpliwości, możecie skorzystać z usług psychoterapeuty, nauczyciela terapii pedagogicznej, logopedy lub trenera integracji sensorycznej.
  • Warsztaty, szkolenia, prelekcje
    Ich celem jest rozwijanie umiejętności wychowawczych Rodziców.
  • Spotkania integracyjne dzieci i rodziców
    Dostarczają wiele radości dzieciom i integrują Rodziny z przedszkolem.
  • „Flesz edukacyjny, czyli pedagogika w pigułce”
    Są to krótkie informacje, które poszerzają wiedzę psychologiczną i pedagogiczną Rodziców.

Rodzic w przedszkolu 2 Rodzic w przedszkolu 3 Rodzic w przedszkolu 4

• Rozumiejąc jak ważna jest rola Rodzica w wychowaniu Dziecka, organizujemy co roku szkolenia dla Państwa prowadzone przez psychoterapeutę. Na spotkaniach tych Rodzice mają możliwość zadawania pytań dotyczących nurtujących ich zagadnień i problemów.