• Family Group - Social Media

„Komunikacja, wymowa, zabawa”

Nauka języków obcych jest bardzo istotnym elementem kształcenia małego dziecka. Na etapie przedszkolnym dzieci bardzo szybko zapamiętują prawidłową intonację, wymowę i specyfikę poszczególnych dźwięków. Istotne jest w tym okresie rozwijanie świadomości językowej jako części naszej rzeczywistości. Aby osiągnąć ten cel, należy rozbudzać wewnętrzną motywację dziecka do nauki języków. Znaczącą rolę odgrywają tu osoby uczące, np. lektor, native speaker. Wszystkie zajęcia z języka obcego organizowane są w formie zabawy, a poznawanie nowych słówek oparte jest o konkret.

W ramach programu pracy przedszkola realizowane są:

• codzienne zajęcia z języka angielskiego
  • cykliczne spotkania z native speakerem
  • zajęcia z języka hiszpańskiego
  • zajęcia z języka niemieckiego
  • wycieczki językowe umożliwiające komunikowanie się w języku obcym w naturalnych sytuacjach

• Zajęcia z języka hiszpańskiego to wspaniała zabawa i żródło ogromnej radości dla dzieci. Uwielbiają poznawać nowe słowa, siedząc na dywanie. Zajęcia z języka hiszpańskiego to wspaniała zabawa i żródło ogromnej radości dla dzieci. Uwielbiają poznawać nowe słowa, siedząc na dywanie.

• Język hiszpański jest na świecie bardziej popularny niż angielski. Dzieci podczas zajęć bawią się, grając w gry edukacyjne. Nawet nie zauważają, że się uczą. Nauczyciele i Rodzice są często zaskoczeni, jak szybko dzieci przyswajają nowe słowa i swobodnie rozmawiają w języku Cervantesa. Język hiszpański jest na świecie bardziej popularny niż angielski. Dzieci podczas zajęć bawią się, grając w gry edukacyjne. Nawet nie zauważają, że się uczą. Nauczyciele i Rodzice są często zaskoczeni, jak szybko dzieci przyswajają nowe słowa i swobodnie rozmawiają w języku Cervantesa.

• Zajęcia składają się z części statycznych - na dywanie (lub ew. w ławkach), przeplatanych nauką 'w ruchu'. Specjalnie opracowane językowe zabawy ruchowe są dla dzieci źródłem ogromnej radości i.. zdrowia. Bo ruch to zdrowie! Zajęcia składają się z części statycznych - na dywanie (lub ew. w ławkach), przeplatanych nauką 'w ruchu'. Specjalnie opracowane językowe zabawy ruchowe są dla dzieci źródłem ogromnej radości i.. zdrowia. Bo ruch to zdrowie!

• Nowe słówka wprowadzane są z szybkością dostosowaną do grupy, przy użyciu specjalnych, przygotowanych przez nauczycieli kart - fiszek. Nowe słówka wprowadzane są z szybkością dostosowaną do grupy, przy użyciu specjalnych, przygotowanych przez nauczycieli kart - fiszek.